← Terug
/ Kennisbank / Vraag en antwoord /Jeugdbescherming/De GI weigert dossierinzage, wat nu?

De GI weigert dossierinzage, wat nu?

Bijgewerkt: 6 januari 2026
In principe heb je op basis van artikel 15 AVG recht op inzage in de gegevens van je minderjarige kind die de GI onder zich houdt. Wel is het zo dat belangen van derden ertoe kunnen leiden dat niet alle gegevens worden verstrekt.

Heb je niet alle informatie gekregen dan is het van belang dat je binnen 6 weken na de dagtekening van de beslissing van de GI een verzoek indient bij de rechtbank op basis van artikel 35 lid 2 UAVG.

Lees ook deze uitspraak van Rechtbank Gelderland. In deze situatie had de vader al een klachtenprocedure doorlopen. Hij was echter te laat met zijn verzoek aan de rechtbank. Zijn verzoek werd daarom ‘niet-ontvankelijk’ verklaard.

💬
Je bent niet alleen. Elke werkdag helpen we ouders zoals jij bij juridische trajecten en in belastende dynamieken. Kennismaken is vrijblijvend, kosteloos en vertrouwelijk. We werken daarna op betaalde basis. Lees meer over diensten en kosten en wanneer te starten.

Biedt dit artikel de uitleg die je zocht?

Heb je een suggestie, tip of idee? Klik hier.
Wat kan beter?
Onduidelijk
Onjuiste info
Te lang
Iets anders

Bedankt voor je positieve feedback!

Bedankt voor je inbreng!

Feedback wordt in principe binnen 5 werkdagen verwerkt. Kom je later nog een keer terug?

Bedankt! Je inbreng wordt zeer gewaardeerd.

Meest recente opinie

Zoek in de kennisbank